پرسش های متداول

1دلیل شل شدن نرده های استیل و راهکار آن
یکی از بزرگترین مشکلاتی که کارفرماها با آن برای نرده های استیل مواجه هستند بحث شل شدن و لق شدن نرده های استیل است که دلیل آن نحوه نصب غلط و استفاده از یک پیچ متری ( میل ترانس ) و چسب سنگ می باشد. بعد از سرد و گرم شدن هوا و پیچ متری درون سنگ شل شده و دچار لقی می شود. راهکار چیست؟ راهکار طراحی صحیح از طریق نرم افزارهای مهندسی همچون SAP و Abacus برای سازه های استیل می باشد تا بتوانید به طور دقیق میزان بار وارده بر سازه ی استیل محاسبه شده و در نتیجه سازه ی استیل دچار لقی و خرابی نگردد. موضوع مهم دیگری که در این میان مطرح است استفاده از اتصالات سازه ای است که بتوانند طراحی های انجام شده را از مرحله تئوری به مرحله ی عملی برسانند. بنابراین دو موضوع نحوه ی اتصالات و طراحی صحیح سازه های استیل سبب می گردد که نرده های استیل همچون نرده های فلزی مقاومت کافی را تا سالیان سال داشته باشند.
2چرا آلیاژ نرده کابلی ( هندریل کابلی) باید 316 یا 304 پسیو شده باشد؟
دلیل اینکه آلیاژ نرده کابلی استیل ( هندریل کابلی استیل) باید آلیاژ 316 یا 304 پسیو باشد این است که این محصول بیشتر در محوطه، فضاهای سبز، روف گاردن و کنار دریاچه نصب می گردد. از همین رو لازم است که آلیاژ نرده های کابلی 304 پسیو شده و یا 316 باشد
3تفاوت استیل 304 و 304l
هر دو استیل 304 و 304l دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی اتمسفری، بسیاری از مواد شیمیایی آلی و معدنی، مواد غذایی و را دارند. استیل 304 به سبب شکل پذیری طیف گسترده ای از انتخاب ها را برای ساخت انواع سازه های دکوراتیو جمله نرده استیل، حفاظ استیل، نرده کابلی، میز استیل و ... به ما می دهد. تفاوت بین استیل 304l و 304 در میزان کربن می باشد که استیل 304l حدااکثر دارای 0.03 درصد کربن می باشد و در نتیجه قابلیت بسیار بهتری برای جوشکاری دارد. این در حالیست که میزان کربن در استیل 304 در حد متوسطی است که در نتیجه قابلیت جوشکاری بهینه را به اندازه استیل 304l نخواهد داشت.
4تفاوت استیل 316 و استیل 316l
تفاوت استیل 316 و 316l هر دو استیل 316 و 316l دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی اتمسفری در محیط های دریایی، کارخانه های نمک و سازه های دریایی را دارند. این مقاومت تا حدی است که این استیل را استیل گرید دریایی می نامند. تفاوت بین استیل 316l و 316 در میزان کربن می باشد که استیل 316l حدااکثر دارای 0.03 درصد کربن می باشد و در نتیجه قابلیت بسیار بهتری برای جوشکاری دارد. این در حالیست که میزان کربن در استیل 316 در حد متوسطی است که در نتیجه قابلیت جوشکاری بهینه را به اندازه استیل 304l را نخواهد داشت. علاوه بر کروم و نیکل، استیل 316 دارای مولیبدن می باشد که مقاومت بالاتری را در برابر خوردگی ایجاد می کند. میزان مولیبدن در استیل 316، بین 2 تا 3 درصد می باشد. برای بالا بردن مقاومت بیشتر سازه های استیل در برابر خوردگی میزان مولیبدن به اندازه ی 3 تا 4 درصد افزایش می یابد که این نوع استیل را 317l می نامند. استفاده از 316l در محیط هایی که خورندگی بالاتری دارند کاربرد بهتری دارد. لازم به ذکر است یکی از مهمترین موضوعاتی که در زمان جوشکاری باید در نظر گرفته شود این است که مس و روی در زمان جوشکاری وجود نداشته باشند. زیرا این موضوع سبب می گردد که در مکان جوش ترک وجود داشته باشد.
5آلیاژ کابل نرده کابلی موجود در بازار چیست؟
آلیاژ مربوط به کابل نرده کابلی موجود در بازار 316 می باشد دلیل اینکه از استیل 316 استفاده می گردد این است که نرده کابلی در فضاهای بیرونی نصب می گردد که به سبب مجاورت با رطوبت و باران های اسیدی ملزم به استفاده از آلیاژ 316 می باشیم.
6دلایل تفاوت قیمت در نرده کابلی
یکی از زیباترین نوع نرده استیل نرده کابلی می باشد که به سبب پیچیدگی های مهندسی در فضاهای آزاد و محاسبه میزان کشش و انبساط طولی در ایران کاربرد کمتری دارد. به سبب همین پیچیدگی قیمت نرده کابلی دستخوش تغییرات زیادی می گردد. مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت نرده کابلی عبارتند از آلیاژ، نوع پایه، نوع کابل، نوع اتصال پایه به کف و یراق آلات آلیاژ: آلیاژ نرده کابلی می تواند بین 304 یا 316 متغیر باشد. نوع کابل: بنا به نوع طراحی نوع کابل استفاده شده در نرده استیل می تواند بین 3 ، 4 تا 20 باشد. نوع اتصال پایه: بنا به زیر سازی کف اتصال می تواند، انکربولت، بولت و یا پیچ و مهره باشد. یراق آلات: مهمترین موضوعی که در نرده کابلی مطرح است یراق آلات آن می باشد به نحوی که بتوان بر اساس برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات نرده های استیل آنها را تنظیم نمود که هرچقدر استحکام و مانور تنظیم روی آن ها بالاتر باشد قیمت آن ها بالاتر است.
7چرا باید در نرده کابلی محاسبات مهندسی انجام گیرد؟
دلیل اینکه نرده کابلی استیل باید بر اساس استانداردهای مهندسی تعریف شود نحوه ی تنظیم و یا به عبارتی تنظیم سیم های نرده کابلی استیل است. مهمترین دلیلی که باعث شل شدن نرده کابلی در فصل گرما می باشد انبساط طولی آن است. به همین سبب نحوه ی نسب نرده های کابلی باید به گونه ای باشد که قابلیت تنظیم بنا به نوع مکان مورد نظر را داشته باشد و بتواند در فصل های مختلف با تنظیماتی جزئی به مناسب ترین حالت کشیدگی دست یافت. موضوع دیگری که بسیار حائز اهمیت است نرده های کابلی با پایه های چوبی می باشد. چوب استفاده شده در نرده های کابلی باید لزوما از جنس ترموود باشد تا در اثر آب و رطوبت دچار مشکل نگردند.
8حفاظ استیل ، نرده استیل نرده کابلی و انواع سازه های استیل در چه شرایطی زنگ می زند؟ راهکار چیست؟
نرده استیل و حفاظ استیل و در استیل در صورتی که در مجاورت رطوبت دریایی، آب ساکن و یا در مجاورت باران اسیدی زنگ می زنند و به صورت موضعی دچار خوردگی حفره ای می گردند. راهکار چیست؟ تنها راهکار موجود فرآیند الکتروپولیش می باشد که در ایران این موضوع تنها توسط شرکت رهپویان استیل برای نرده ی استیل و حفاظ استیل انجام می گردد که باعث می شود روی سطح لایه ی سوپر آلیاژ تشکیل شده و از زنگ زدگی و تغییر رنگ جلوگیری شود.
9فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل چیست؟
به فولادهایی که توانایی مقاومت بالایی به خوردگی در آب و هوای خورنده و یا دماهای بالا را داشته باشند فولاد زنگ نزن و یا استنلس استیل می گوید. مهمترین عامل مقاومت نسبت به خوردگی عنصر کرم می باشد که فولاد های ضد زنگ رایج در حدود 11 درصد کروم دارند. استیل نگیر یا غیر مغناطیسی متشکل از آلیاژهای آهن کروم و نیکل با کربن کمتر از یک درصد هستند که استیل 304 را استیل 18-8 ( تعداد کروم و نیکل) و استیل 316 را 18-10 ( استیل گرید دریایی) می نامند . این استیل ها در حالت استفاده نشده خاصیت غیر مغناطیسیی دارند و بیش از شصت و پنج درصد 65 % از مصرف جهانی استنسل استیل را به خود اختصاص داده اند.
10حفاظ استیل ، نرده استیل نرده کابلی و انواع سازه های استیل در چه شرایطی زنگ می زند؟ راهکار چیست؟
نرده استیل و حفاظ استیل و در استیل در صورتی که در مجاورت رطوبت دریایی، آب ساکن و یا در مجاورت باران اسیدی زنگ می زنند و به صورت موضعی دچار خوردگی حفره ای می گردند. راهکار چیست؟ تنها راهکار موجود فرآیند الکتروپولیش می باشد که در ایران این موضوع تنها توسط شرکت رهپویان استیل برای نرده ی استیل و حفاظ استیل انجام می گردد که باعث می شود روی سطح لایه ی سوپر آلیاژ تشکیل شده و از زنگ زدگی و تغییر رنگ جلوگیری شود.
11الکتروپولیش چیست؟
الکتروپولیش فرآیندی است که سطح استینلس استیل، فولاد، آلیاژهای مس و آلومینومی در حوضچه ی الکترلیتی فرو رفته و تمیز می شوند. این فرآیند، خط و خش را از روی فلز از بین می برد و سطح آن ها صاف و براق می نماید. مهمترین موضوعات در فرآیند الکتروپولیشنگ دما، میزان جریان و نوع ماده ای است که تحت فرآیند الکتروپولیشینگ قرار می گیرد. رهپویان استیل مفتخر است به عنوان اولین شرکت در سازه های نرده استیل، حفاظ استیل و حفاظ های شیشه ای از این تکنولوژی استفاده نماید و بتواند کیفیت محصولات خود را دانش مهندسان داخلی خویش بهبودی دوباره بخشد. دلایل استفاده: از بین بردن اکسید ها کم کردن خستگی بی اثر کردن فولاد استینلس استیل، مس و برنز افزایش مقاومت در برابر خردگی آنتی باکتریال کردن سطوح کربن زدایی فلزات جلوگیری از شکست هیدروژنی از بین بردن اصطکاک

پرسشی دارید ؟ با ما تماس بگیرید